Старіння обличчя – це багатофакторний процес, який відбувається в усіх його шарах. Шкіра, мімічні м’язи, жирові пакети та кісткова основа обличчя зазнають вікових змін, які в комплексі відображаються на загальному стані та пропорціях обличчя та на його окремих рисах і контурах. Паралельно з пошаровим старінням анатомічних структур обличчя відбуваються й вікові зміни мікроциркуляторного русла та нервових закінчень. Усе це в комплексі призводить до візуалізації основних проявів старіння до яких відносяться: зморшки, втрата пружності та еластичності шкіри, нерівність її тону та рельєфу, розширені пори, наявність пігментних плям та інше.
Зважаючи на такі різнонаправлені зміни та прояви старіння обличчя, практично неможливо покращити його стан за допомогою лише однієї косметологічної методики чи засобу. Проте комплексний підхід, який передбачає вплив на різні структури обличчя, може бути ефективним у даному випадку. Саме такий комплексний підхід передбачає та забезпечує багатофункціональний апарат Clione Fit, який включає в себе 5 різних апаратних технологій:
1.ТЕХНОЛОГІЯ LED (DUAL-COLOR PHOTOTHERAPY TECHNOLOGY) - ДВОКОЛІРНА ФОТОТЕРАПІЯ
Апарат Clione Fit включає в себе LED технологію, яка працює в режимах червоного та синього світла. Дані режими можна використовувати як окремі апаратні процедури, так і комбінувати з метою взаємопосилення їх ефектів.
LED-терапія червоним світлом
LED-терапія червоним світлом є ефективним методом стимуляції синтезу нового колагену та ущільнення вже існуючих колагенових волокон. Паралельно зі стимуляцією неоколагенезу, червоне світло пригнічує надмірну активність ферментів, що пришвидшено руйнують колаген [1, 2]. Окрім впливу на дерму, LED-терапія червоним світлом має виражений позитивний вплив на епідерміс, зокрема сприяє відновленню та укріпленню епідермального бар’єру та покращує відлущення відмерлих клітин шкіри [2]
Однією з важливих функцій червоного світла є здатність впливати на судини шкіри, зокрема укріплювати судинну стінку [3] та стимулювати ріст нових судин дерми [4]
Завдяки таким стимулюючим та відновлюючим влаcтивостям LED-терапія червони світлом є ефективним способом:
-
Покращення пружності та еластичності шкіри
-
Укріплення судин та попередження формування телеангіектазій
-
Корекції дрібних зморшок, шорсткуватості та нерівностей рельєфу шкіри
-
Зниження проявів фотостаріння та підготовки шкіри до періоду активної інсоляції
LED-терапія синім світлом
LED-терапія синім світлом має низку науково доведених ефектів, серед яких найбільш вираженим є антибактеріальний. Синє світло здатне зменшувати чисельність та пригнічувати активність значної кількісті патогенів, в тому числі й c.acnes [5]. Крім того, LED-терапія синім світлом пригнічує надмірну активність себоцитів, зменшує продукцію шкірного сала та сприяє відновленню здорового ліпідобіому [6] Саме завдяки таким властивостям синє світло є ефективною додатковою терапією акне легкого та середнього ступенів [7].
Крім безпосереднього впливу на протікання акне, LED-терапія синім світлом є дієвим способом корекції постакне проявів, зокрема постзапальної еритеми та рубців. Оскільки синє світло має виражені протизапальні властивості[8], здатне пригнічувати медіатори запалення та сприяє фізіологічному загоєнню ран без формування фіброзу та рубців [9,10].
Окрім використання LED-терапії червоним та синім світлом як монопроцедур, виправданою є і їх комбінація. Так, поєднання антибактеріальних і себостатичних властивостей синього світла та вираженого протизапального впливу червоного світла сприяє більш ефективній терапії акне [11].
Поєднання червоного та синього світла також є ефективним способом корекції вікових змін шкіри. Зокрема, колагенстимулюючі властивості червоного світла у поєднанні зі стимуляцією дермального кровообігу синім світлом, пришвидшують відновлення шкіри [12].
2.ТЕХНОЛОГІЯ MFIP (MEDIUM-FREQUENCY INTERMITTENT PULSES) – СЕРЕДНЬОЧАСТОТНІ ПЕРЕМІННІ ІМПУЛЬСИ
В основі роботи технології MFIP лежить перемінний імпульсний струм середньої частоти, який є ефективним для роботи з м’язами обличчя. Імітація масажних вібрацій за рахунок роботи 4-х головок та електричного струму сприяє покращенню мікроциркуляції м’яких тканин обличчя та розслабленню м’язів. Такий підхід є особливо ефективним для спазмованих м’язів та м’язів у стані гіпертонусу [13]. Адже особливістю середньочастотного електричного струму є здатність пригнічувати надмірну активність рухових нервів, яка є однією з основних причин спазму та гіпертонусу [14].
Зазвичай естетичними проявами гіпертонусу та спазму м’язів є:
-
зморшки в області міжбрів’я;
-
горизонтальні зморшки лоба;
-
стоншення колового м’язу рота та формування кисетних зморшок;
-
опускання кутиків рота та формування «зморшок маріонетки»;
-
формування підборідної складки
-
гіпертрофії жувальних та скроневих м’язів
Саме для цих естетичних проблем обличчя режим MFIP буде максимально ефективним та матиме виражений результат. В комбінації з технологією EMS, MFIP дозволяє максимально пропрацювати м’язовий каркас обличчя та привести його до стану нормотонусу.
3.ТЕХНОЛОГІЯ EMS (ELECTRO MUSCULAR STIMULATION) - ЕЛЕКТРОМІОСТИМУЛЯЦІЯ
Технологія EMS (електроміостимуляція) передбачає хвилеподібну стимуляцію м’язових волокон за допомогою слабкого електричного струму. Дана технологія є ефективним способом тонізації м’язів, які знаходяться в стані гіпотонусу та атрофії [15]. Відомо, що EMS здатна покращити тонус м’язів, відновити їх силу та скоротливу активність [16].
Крім того, EMS впливає й на структуру м’язових волокон, відновлюючи їх втрачені об’єми, внаслідок вікової атрофії [17]. Іншими важливими ефектами EMS є вплив на формування нових нервово-м’язових синапсів [18] та відновлення скоротливої активності м’язів після денервації [19]. Саме завдяки таким можливостям EMS може бути ефективним способом відновлення роботи мімічних м’язів після невдалої процедури ботулінотерапії.
Однією з переваг EMS є не лише робота з м’язовим каркасом, але й позитивний стимулюючий вплив на шкіру обличчя. Завдяки систематичному використанню EMS можна потовщити та нормалізувати стоншений епідерміс, простимулювати синтез колагену шкіри та покращити мікроциркуляцію м’яких тканин обличчя вцілому [20].
До основних естетичних проблем, які може вирішити EMS відносяться:
-
Порушення контурів овалу обличчя [21]
-
«Друге підборіддя» спровоковане гіпотонусом під’язикових м’язів [22]
-
Птоз середньої та нижньої третин обличчя [23]
-
Виражена носогубна складка [23]
-
Кисетні зморшки та зморшки маріонетки [24]
-
Втрата тонусу колового м’язу ока та «гусячі лапки» [19]
4. ТЕХНОЛОГІЯ RF (HIGH RADIO-FREQUENCY) – ВИСОКОЧАСТОТНИЙ РАДIОХВИЛЬОВИЙ ЛІФТИНГ
В основі технології RF лежить використання радіочастотної енергії прогріву, яка здатна проходити через шкіру та м'які тканини обличчя [25]. Прогрівання шкіри радіочастотною енергією сприяє:
-
Ущільненню шкіри за рахунок вкорочення колагенових волокон [26]
-
Вираженій пружності та еластичності шкіри за рахунок стимуляції синтезу нового колагену [27]
-
Підвищенню зволоженості шкіри внаслідок збільшення кількості гіалуронової кислоти [28]
-
Покращенню стану епідермісу за рахунок потовщення базальної мембрани та збільшення кількості її укріплюючих філаментів [27]
-
Зменшенню об’ємів обличчя та його контурування внаслідок ущільнення підшкірного жиру та зменшення кількості адіпоцитів [29]
Такі різнонаправлені впливи технології RF сприяють відновленню шкіри, зменшують кількісті та глибину зморшок і дають загальний виражений ефект ліфтингу обличчя.
5. ТЕХНОЛОГІЯ UP (ULTRA-PULSE ELECTROPORATION) – УЛЬТРАІМПУЛЬСНА ЕЛЕКТРОПОРАЦІЯ
Технологія UP – це можливість підвищити проникність шкіри для активних компонентів, вводити їх швидше та у більшому об’ємі, ніж при топічному нанесенні. В основі даної технології лежить імпульсна електропорація, яка формує тимчасові «пори» в мембранах клітин шкіри, які працюють як мікроканали-провідники для активних компонентів [30]. Вагомою перевагою імпульсної електропорації є її здатність швидко знижувати супротив шкіри, що призводить до активної абсорбції косметичних активів та їх просування в глибокі шари епідермісу та дерми [31].
Додатковими перевагами імпульсної електропорації є її здатність впливати на синтез колагену. Адже сама дія електричного струму, який лежить в основі роботи електропорації, здатна підвищувати експресію генів колагену та стимулювати його синтез [32].
Таким чином, поєднання вище перерахованих технологій, робить апарат Clione Fit унікальним багатофункціональним пристроєм, який забезпечує комплексну роботу з м’якими тканинами обличчя. Виражений ліфтинг, зменшення кількості зморшок, покращення текстури шкіри, підвищення її пружності та еластичності, відновлення м’язів та приведення їх до нормотонусу – це основні ефекти на які можна розраховувати при використанні Clione Fit.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
-
Bae S. Cutaneous Photorejuvenation of Light Emitting Diodes via the Melatonin Membrane Receptor Pathway/Annals of Dermatology 2022;34(6):401-411
-
Barolet D. Regulation of skin collagen metabolism in vitro using a pulsed 660 nm LED light source: clinical correlation with a single-blinded study/ J.Invest Dermatol. 2009 Dec;129(12):2751-9.
-
Rohringer S. The impact of wavelengths of LED light-therapy on endothelial cells/ Sci Rep 2017; 7: 10700
-
Cavalcanti de Sousa A. Laser and LED phototherapies on angiogenesis/Lasers Med Sci. 2013 May;28(3):981-7.
-
Serrage H. Spectral characterization of a blue light-emitting micro-LED platform on skin-associated microbial chromophores/Biomed Opt Express. 024 Apr 19;15(5):3200-3215.
-
Ding W. Analysis on the difference of skin surface lipids during blue light therapy for acne by lipidomics/ Biomedical Optics Express Vol. 13, No. 6 / 1 Jun 2022
-
God M. Clinical and usability study to determine the safety and efficacy of the Silk'n Blue Device for the treatment of mild to moderate inflammatory acne vulgaris/ J Cosmet Laser Theor. 2014 Jun;16(3):108-13.
-
Falcone D. Effects of blue light on inflammation and skin barrier recovery following acute perturbation. Pilot study results in healthy human subjects/Photodermatol Photoimmunol Photomed. 2018 May;34(3):184-193.
-
Castellano-Pellicena I. Does blue light restore human epidermal barrier function via activation of Opsin during cutaneous wound healing?/ Lasers Surg Med. 2019 Apr;51(4):370-382.
-
Chang L. Proteomic Analysis Reveals Anti-Fibrotic Effects of Blue Light Photobiomodulation on Fibroblasts/ Lasers Surg Med 2020 Apr;52(4):358-372.
-
Jung Y. Regulation of lipid production by light-emitting diodes in human sebocytes/Arch Dermatol Res 2015 Apr;307(3):265-73.
-
Serrage H. Under the spotlight: mechanisms of photobiomodulation concentrating on blue and green light/Photochem. Photobiol. Sci., 2019, 18, 1877.
-
Ward A. Lowering of sensory, motor, and pain-tolerance thresholds with burst duration using kilohertz-frequency alternating current electric stimulation/Arch Phys Med Rehabil 2007 Aug;88(8):1036-41.
-
Kim Y. Technical development of transcutaneous electrical nerve inhibition using mediumfrequency alternating current/Journal of NeuroEngineering and Rehabilitation (2018) 15:80.
-
Doucet B. Neuromuscular Electrical Stimulation for Skeletal Muscle Function/YALE journal of biology AND MEDICINE 85 (2012), pp.201-215.
-
Safi M. Effect of Neuromuscular Electrical Stimulation on Labial and Lingual Weakness/ Int J Rehabil Res. 2017 Jun;40(2):119-126.
-
Alberty M. Electrical Stimulation for Preventing Skin Injuries in Denervated Gluteal Muscles—Promising Perspectives from a Case Series and Narrative Review/Diagnostics 2023, 13, 219.
-
Xu X. Efects of electrical stimulation on skin surface/Acta Mechanica Sinica (2021) 37(12):1843–1871
-
Scherrer E. Future treatment options for facial nerve palsy: a review on electrical stimulation devices for the orbicularis oculi muscle/Neurological Sciences 2024; 45(5): 1969–1977.
-
Crane J. Exercise-stimulated interleukin-15 is controlled by AMPK and regulates skin metabolism and aging/Aging Cell (2015) 14, pp625–634
-
Consulin M. Neuromuscular Electrical Stimulation in Facial Aging: an Integrative Literature Review/ Fisioter Pesqui. 2023;30.
-
Barikroo A. Submental transcutaneous electrical stimulation can impact the timing of laryngeal vestibule closure/ J Oral Rehabil 2022 Aug; 49(8): 817–822.
-
Costa G. Effect of the Use of a Cream with Leucine and Lactic Acid Associated with Electrostimulation in Contouring and Facial Tonus: A Randomized Clinical Controlled Trial/Cosmetics 2022, 9, 36.
-
Oh D. Effect of neuromuscular electrical stimulation on lip strength and closure function in patients with dysphagia after stroke/J. Phys. Ther. Sci. 29: 1974–1975, 2017.
-
Tanaka Y. Treatment of Skin Laxity Using Multisource, Phase-Controlled Radiofrequency 2018.
-
Erez D. The Use of Radiofrequency in Aesthetic Surgery/Plast Reconstr Surg Glob Open 2020;8:e2861
-
Rodrigues de Araújo A. Radiofrequency for the treatment of skin laxity: mith or truth/An Bras Dermatol. 2015;90(5):707-21.
-
Kleidona I. Fractional radiofrequency in the treatment of skin aging: an evidence-based treatment protocol/Journal Of Cosmetic And Laser Therapy 2020;22(1):9-25.
-
Franco W. Hyperthermic injury to adipocyte cells by selective heating of subcutaneous fat with a novel radiofrequency device: feasibility studies/Lasers Surg Med. 2010 Jul;42(5):361-70.
-
Taner T. Delivering drugs by the transdermal route:review and comment/Skin Research and Technology 2008; 14: 249–260
-
Dujardin N. In vivo assessment of skin electroporation using square wave pulses/ J Control Release. 2002 Feb 19;79(1-3):219-27.
-
Lambert C. Modulation of expression of endogenous collagenase and collagen genes by electroporation: possible involvement of Ca2+ and protein kinase C/ Biochem. J. (1993) 290, 135-13